Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

„Profesinės sveikatos specialistas pataria“: kaip saugiai dirbti su cheminėmis medžiagomis


SDG  2020 m. rudenį startavo ir jau antrus metus tęsia projektą TV3 televizijoje. Kiekvieno mėnesio trečią sekmadienį 9:00 val.TV3 televizijos laidoje Sveikata.lt išvysite SDG kuriamą rubriką „Profesinės sveikatos specialistas pataria“

Darbe patiriate stresą, susiduriate su nuotolinio darbo iššūkiais, daug laiko praleidžiate automobilyje, norite sužinoti, kaip sumažinti triukšmo lygį ir dirbti tylesnėje aplinkoje? Šiuos ir dar daugiau naudingų patarimų, kaip tinkamai pasirūpinti savo sveikata darbe ir po jo, išgirsite laidoje Sveikata.lt

Cheminių medžiagų darbo vietoje poveikis siejamas su ūmiais ir ilgalaikiais sveikatos sutrikimais. Sveikatai padaryta žala gali būti labai įvairi: nuo kvėpavimo takų ir odos ligų, žalos vidaus organams iki profesinio vėžio. 

Patarimai jums:

1. Chemines medžiagas laikykite tik originalioje uždaroje patalpoje. Atkreipkite dėmesį į etiketėje nurodytus įspėjimus, ženklinimą. Vadovaukitės saugos duomenų lapais.

2. Dirbdami su cheminėmis medžiagomis stenkitės apsaugoti akis ir odą, naudokite apsauginius akinius ir specialias pirštines. Dirbdami su pavojingomis cheminėmis medžiagomis papildomai dėvėkite veido puskaukę ir specialų kombinezoną. 

3. Dirbdami su cheminėmis medžiagomis nevalgykite, negerkite ir nerūkykite. Niekada neuostykite ir neragaukite cheminių medžiagų. 

4. Jei cheminė medžiaga pateko į akis, bent 10-15 min jas kruopščiai plaukite po tekančiu vandeniu arba specialiais akių skalavimo skysčiais. Apsipylus, odą plaukite tekančiu vandeniu. Įkvėpus, išeikite ar išneškite nukentėjusįjį į gryną orą, paguldykite ir atlaisvinkite rūbus. Jei jūsų ar nukentėjusiojo sveikatos būklė blogėja, kvieskite skubią pagalbą numeriu 112. Išsaugokite cheminės medžiagos pakuotę.

Būkime saugūs ir sveiki!

 

Nuoroda į laidos įrašą: https://play.tv3.lt/clips/sveikatalt-profesines-sveikatos-specialistas-pataria,clip-3613916