Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

„Profesinės sveikatos specialistas pataria“: Ergonomikos patarimai vairuojantiems


SDG komanda šį rudenį startuoja su nauju projektu TV3 televizijoje! Nuo šiol TV3 televizijos laidoje Sveikata.lt išvysite SDG kuriamą rubriką „Profesinės sveikatos specialistas pataria“. Darbe patiriate stresą, susiduriate su nuotolinio darbo iššūkiais, o gal daug laiko praleidžiate automobilyje? Kiekvieno mėnesio trečią sekmadienį 9:00 val. laidoje Sveikata.lt pristatysime naudingus patarimus, kaip tinkamai pasirūpinti savo sveikata darbe ir po jo.

SDG - pokalbių ir naudingų reportažų laidos apie sveikatą „Sveikata.lt“ rėmėjai.

 

Raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių su darbu susijusių negalavimų. Dėl šių sutrikimų paprastai jaučiame nugaros, kaklo, pečių juostos skausmus. Daugumai mūsų automobilis ne tik transporto priemonė skirta pasiekti konkretų tašką, bet ir darbo priemonė, kurioje praleidžiame nemažą laiko dalį, todėl svarbu mokėti taisyklingai sėdėti ir žinoti kaip išvengti skausmo.

  1. Įlipkite ir išlipkite iš automobilio taisyklingai. Lipdami į automobilį ar iš jo nesiremkite viena koja, toks būdas – žalingas klubo sąnariui.Prieš sėsdami pirmiausia pasisukite nugara į automobilį, sėdmenis dėkite ant sėdynės,  viena ranka laikykitės už vairo, kita už durelių rėmo ir keldami abi kojas visu korpusu sukitės link vairo. Išlipti iš automobilio reikia lygiai taip pat.
  2. Tinkamai sureguliuokite sėdynės aukštį, turite gerai matyti kelią ir sėdėti nesukritę. Sureguliuokite sėdynės aukštį taip, kad klubai būtų panašiame aukštyje kaip ir keliai. Jei sėdynė vis tiek per žemai, paaukštinimui naudokite ergonominę pagalvėlę.
  3. Sureguliuokite sėdynės atstumą taip, kad pasiektumėte pedalus, kai sėdite nugara visiškai atsirėmę į sėdynę. Jūsų keliai turėtų būti šiek tiek sulenkti, o kulnas remtis į grindis. Ši pozicija padės išvengti kraujotakos sutrikimo kojose.
  4. Sureguliuokite sėdynės atlošą taip, kad būtų išlaikytas 90-110 laipsnių kampas. Tokia padėtis padeda išvengti rankų ir pečių nuovargio bei skausmo.
  5. Sureguliuokite juosmens atramą taip, kad jaustumėte lengvą palaikymą. Tinkamai nustačius atramą, turi pavykti lengvai užkišti ranką tarp juosmens ir sėdynės. Jei tokios funkcijos automobilis neturi, naudokite juosmens atramos pagalvėles. Tinkama juosmens atrama padeda išvengti nugaros skausmo.
  6. Naudokite galvos atlošą ir jį sureguliuokite taip, kad jis remtųsi per galvos vidurį. Taip sėdėdami užtikrinsite taisyklingą laikyseną ir teisingą galvos ir kaklo padėtį.
  7. Darykite pertraukas kas 1-2 valandas. Pertraukų metu atlikite tempimo pratimus, išgerkite vandens. Tai atpalaiduos įsitempusius kūno raumenis ir suteiks energijos tolimesnei kelionei.

 

Laidos "Sveikata.lt" Facebook nuoroda į įrašą „Profesinės sveikatos specialistas pataria“: Ergonomikos patarimai vairuojantiems: https://www.facebook.com/241286039296931/posts/3490413157717520/?vh=e&extid=0&d=n

TV3 play nuoroda: https://play.tv3.lt/sdg-patarimai-vairuojantiems-11079026

Straipsnis: https://sveikata.tv3.lt/straipsnis/ergonominiai-patarimai-vairuojantiems-5025?category=92