Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

KAIP NEPAŽEISTI DUOMENŲ APSAUGOS REIKALAVIMŲ, INSTRUKTUOJANT DARBUOTOJUS?


SDG ir SDG kodas darbuotojai dalyvavo kiekvienais metais vyksiančioje konferencijoje „Darbuotojų sauga ir sveikata 2019“ Vilniuje ir Kaune, kurios metu SDG darbuotojai skaitė pranešimus apie asmens duomenis darbuotojų saugos ir sveikatos srityje, sveikatos stiprinimą darbe.

  • Teisės departamento vadovė Evelina Jasaitė ir Vyriausioji teisininkė Birutė Pėstininkė nurodė, kad įforminant  darbuotojų instruktavimą registravimo žurnaluose ir siekiant nepažeisti asmens duomenis reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, patartina žurnaluose nerašyti asmens kodo arba gimimo dienos. Tokiu atveju pakanka identifikuoti asmenį, nurodant vardą, pavardę ir pareigas. Pranešimo metu taip pat buvo kalbama, kada yra reikalingas darbuotojo sutikimas, o kada nebūtinas. Pavyzdžiui, sudarius su darbuotoju darbo sutartį, nėra reikalingas sutikimas dėl duomenų, kurie yra įrašomi į darbo sutartį, tačiau rinkti biometrinius duomenis (pvz. tikrinant blaivumą alkotesteriu, kuris identifikuoja asmenį pagal veidą) sutikimas yra reikalingas, jei teisės aktai nenumato kitaip.

  • UAB „SDG“ profesinės sveikatos specialistė Agnė Stonkevičiūtė su praktikais dalinosi žiniomis apie sveikatos stiprinimą darbe. Palankus požiūris į sveiką gyvenseną ir aktyvios darbuotojų darbo pertraukos – raktas į įmonės sėkmę. Lektorė pateikė SDG įmonėje taikomą praktiką ir gaunamą naudą.

  • Konferencijos metu UAB „SDG kodas“ darbuotojai pristatė kolektyvines saugos sistemas, skirtas apsaugoti darbuotojus ir sustabdyti kritimą iš aukščio gamyboje. Minėti produktai gali būti sumontuoti įvairiose gamybinėse zonose, ant stogų ar ten, kur yra sunkūs priėjimai įvairiose darbinėse zonose aukštyje. Taip pat buvo pristatytas naujas, unikalus, modernaus dizaino šalmas ONYX, skirtas darbams energetikos, naftos ir dujų bei sunkiojoje pramonėje. Šalmas sertifikuotas net pagal penkis standartus: Galvos apsauga EN397:2012, Elektros apsauga EN50365, Elektros lanko apsauga GS-ET-29 Klasė 1, Akių apsauga EN166, Ultravioletinių spindulių apsauga.

Šiuos bei kitus pranešimus galite rasti ir atsisiųsti http://www.dsskonferencija.lt/.