Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

Darbų sauga: TOP 3 problemos ir jų sprendimo būdai


2019 m. kovo 26 d. „Litexpo“ parodų centre vyko „Verslo žinių“ rengiama konferencija „Statybų forumas 2019“.

Darbuotojų saugos ir sveikatos specialistu bei koordinatoriumi statybvietėje dirbantis ekspertas pažymėjo, kad labai svarbu tinkamai suformuota kompetentinga, savo srities specialistų komanda. Taip pat privalu, kad komandoje būtų statinio statybos saugos ir sveikatos darbe koordinatorius bei darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas. 

©Ryčio Galadausko nuotr. „Statybų forumas 2019“

Siekiant užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą, svarbu parengti statybos darbų technologijos projektą. Šis projektas turi būti ruošiamas prieš darbų pradžią ir nuolat naujinamas, atsiradus pasikeitimams.

Dar viena svarbi problema – neblaivumas darbe. Per 2008–2017 metus statybų sektoriuje iš 118 žuvusių – 29 buvo neblaivūs (24,6 proc. – beveik kas ketvirtas darbuotojas patyręs mirtinas traumas). Rekomenduotina darbuotojų blaivumą tikrinti reguliariai. Tokia neblaivumo darbe prevencija tiesiogiai sumažintų nelaimingų atsitikimų darbe tikimybę.

Atsižvelgiant į 2015 m. ESAW (European statistics on Accidents at work) duomenis, Lietuvoje iš 100 000 darbuotojų, 5 patiria mirtinas traumas, o bendras Europos vidurkis yra perpus mažesnis.

UAB „SDG“ vyr. inžinierius Ž. Stankevičius pastebi, kad Lietuvoje su darbų sauga susijusios problemos statybų sektoriuje nėra sprendžiamos tinkamai. Jis pabrėžia, kad svarbiausia problemas identifikuoti laiku, o jų sprendimams pasitelkti kompetentingus specialistus.

UAB „SDG“ pasiruošę užtikrinti Jūsų darbuotojų saugą ir sveikatą.

Laukiame Jūsų skambučių nemokamu telefonu 8 800 00 228 arba laiškų elektroniniu paštu info@sdg.lt.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2019/03/26/m-kulbokas-kaistancia-vilniaus-nt-rinka-ausina-besisukiojantys-bokstiniai-kranai