Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

Profesinė sveikata


Profesinės sveikatos priežiūra

Profesinės sveikatos tikslas – stiprinti darbuotojų fizinę ir emocinę sveikatą, pritaikyti darbo aplinką taip, kad darbuotojai išliktų darbingi ir išvengtų profesinių ligų.

Pagal įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinius nuostatus teikiame visas profesinės sveikatos specialisto ir darbo medicinos gydytojo paslaugas bei padedame įmonių vadovams kurti sveikatai palankesnę darbo aplinką:

 • stebime darbo procesą, darbuotojų sveikatos būklę ir teikiame siūlymus kaip kurti sveikatai palankesnę darbo aplinką;
 • dalyvaujame nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų tyrimuose, analizuojame jų priežastis;
 • organizuojame sveikos gyvensenos mokymus;
 • rengiame ir įgyvendiname sveikatos stiprinimo (sveikatingumo) programas;
 • atliekame dokumentacijos auditą;
 • konsultuojame darbuotojų sveikatos apsaugos, darbo procesų pritaikymo darbuotojų galimybėms ir asmens apsaugos priemonių naudojimo klausimais;
 • atliekame profilaktinius darbuotojų sveikatos tikrinimus;
 • konsultuojame darbuotojus dirbančius profesinės rizikos sąlygomis ir (ar) kenksmingų darbo aplinkos veiksnių poveikyje.

Profesinių ligų tyrimas

UAB „SDG“ darbo medicinos gydytojai teikia profesinių ligų tyrimo ir priežasčių analizės paslaugas:

 • įtariame profesines ligas, jas analizuojame ir nustatome;
 • atstovaujame asmens ar įmonės interesus Centrinėje darbo medicinos ekspertų komisijoje (CDMEK).

Mokymai ir darbuotojų sveikatos stiprinimo programos

Mokymai

Organizuojame ir vykdome mokymus įvairiomis profesinės sveikatos temomis, suteikiame darbuotojams teorinių ir praktinių žinių, mokome kaip rūpintis savo sveikata.

Mokymų temos Orientuojamės į fizinės ir emocinės sveikatos išsaugojimą, su darbuotojais kalbame apie kenksmingus darbo aplinkos veiksnius, darbo vietos ergonomiką, fizinį aktyvumą, subalansuotą mitybą, asmenines apsaugos priemones, streso valdymą, pirmąją pagalbą, profesinių ir kitų lėtinių ligų prevenciją bei kitas sveikatos temas.

Darbuotojų sveikatingumo programos

Darbuotojų sveikatos stiprinimo darbe (sveikatingumo) programos sudaromos kiekvienai organizacijai individualiai atsižvelgiant į pageidavimus ir darbo specifiką.

Orientuojamės į tris pagrindines sveikatos temas:

 • fizinis aktyvumas;
 • subalansuota mityba;
 • streso valdymas ar kita Jūsų organizacijai aktuali tema.
   

Profesinės sveikatos specialistai:

 • analizuoja darbuotojų poreikį sveikatingumo programoms;
 • vertina darbuotojų žinias;
 • matuoja darbuotojų sveikatos rodiklius, vertina darbuotojų sveikatos būklę prieš programos įgyvendinimą ir po jos;
 • įgyvendina sveikatingumo programas per teorinius ir praktinius užsiėmimus.

Profesinės sveikatos naujienos

SDG SVEIKATOS SPECIALISTAI SKIEPIJA ĮMONIŲ DARBUOTOJUS NUO GRIPO!

Lietuvoje gripo sezonas įprastai prasideda spalio mėnesį, pasiskiepijus imunitetas prieš gripo virusą susidaro praėjus maždaug dviem savaitės, todėl dabar pats geriausias laikas pasiskiepyti nuo šios infekcinės ligos!

- Specialistai skiepyti atvyksta į įmonę.

- Darbuotojai skiepijami Influvac Tetra (keturvalente) vakcina. SKIEPAI YRA PATI EFEKTYVIAUSIA PRIEMONĖ, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui.

Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val.

KVIEČIAME RŪPINTIS DARBUOTOJŲ SVEIKATA!

Darbdavio lėšomis privalo būti skiepijami darbuotojais dirbantys šiose srityse: gynybos; teisingumo ir teisminėje; visuomenės saugumo ir teisėtvarkos; žmonių sveikatos priežiūros; socialinio darbo ir kitose veiklose (bet kokia veikla, kai darbuotojas darbo metu gali būti veikiamas biologinio rizikos veiksnio ir darbuotojui yra tikimybė užsikrėsti bei susirgti užkrečiamąja liga).


Bent kartą per metus kiekvienas iš mūsų turėtų atlikti išsamius organizmo tyrimus, toks rūpestis savo sveikata – būtinybė. Tik reguliariai tikrinantis sveikatą galima įvertinti organizmo būklę, laiku diagnozuoti įvairius sutrikimus, parinkti tinkamiausią gydymą ar sveikos gyvensenos strategiją.

LIEPOS IR RUGPJŪČIO MĖNESIAIS TAIKOMA NUOLAIDA KRAUJO TYRIMŲ PROGRAMOMS!

Šis pasiūlymas galioja visus metus, nuolaida taikoma tik liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Gavus tyrimų rezultatus rekomenduojama konsultacija su šeimos gydytoju.

 


SDG darbuotojų saugos ir profesinės sveikatos lyderis teikia profesinės sveikatos atstovavimo paslaugą bei padeda įmonių vadovams kurti sveikatai palankesnę darbo aplinką!

Teisės aktuose numatyta, kad įmonėse privalo dirbti vienas arba daugiau profesinės sveikatos specialistų, tačiau jei šių specialistų nėra ar nepakanka, vadovas gali samdyti specialistus iš juridinio asmens.

Filmukas apie SDG teikiamą profesinės sveikatos priežiūros paslaugą ČIA


 


SDG SVEIKATOS SPECIALISTAI ATLIEKA DARBUOTOJŲ PROFILAKTINIUS SVEIKATOS TIKRINIMUS

Pagal teisės aktą, profilaktiniai sveikatos tikrinimai privalomi visiems įsidarbinantiems ir dirbantiems darbuotojams, kuriuos darbo vietoje veikia kenksmingi rizikos veiksniai.
SDG darbo medicinos gydytojai, profilaktinio sveikatos tikrinimo metu surenka paciento anamnezę (duomenys apie lėtines ligas, persirgtas infekcines ligas, turėtas traumas, operacijas, alergiją), matuoja arterinį kraujo spaudimą, tikrina regėjimo ir klausos funkcijas, klauso plaučių ir širdies tonų ir kt.
Darbuotojams, kuriuos darbe veikia kenksmingi rizikos veiksniai taip pat reikalingi papildomi tyrimai, SDG atlieka:
- Kraujo tyrimus (bendras kraujo tyrimas, tuberkuliozės nustatymo kokybinis testas, kraujo tyrimo programos ir t.t.)
- Elektrokardiogramą
- Audiometriją (klausos tyrimas)
- Dinamometriją
- Išsamią regėjimo patikrą ir kitus teisės akte numatytus tyrimus
Paslaugų kainos derinamos atsižvelgiant į kliento poreikius, daugiau informacijos sveikata@sdg.lt

Metų pradžia – puikus atspirties taškas pradėti labiau rūpintis savo sveikata! Bent kartą per metus kiekvienas iš mūsų turėtų apsilankyti sveikatos priežiūros įstaigoje, atlikti išsamius organizmo tyrimus. Toks rūpestis savo sveikata – būtinybė. Tik reguliariai tikrinantis sveikatą galima įvertinti organizmo būklę, laiku diagnozuoti įvairius sutrikimus, parinkti tinkamiausią gydymą ar sveikos gyvensos strategiją. Reguliariai tikrintis sveikatą rekomenduojama ir prieš keičiant gyvenimo būdą, pavyzdžiui, prieš pradedant sportuoti.

SDG kviečia šiuos metus pasitikti su nauju įpročiu tikrintis sveikatą!

 

Didėjant sergamumui gripu ir kitomis ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo ligomis, kviečiame daugiau dėmesio skirti imuniteto temai!
IMUNITETO SUSILPNĖJIMĄ LEMIA nesveikas gyvenimo būdas: rūkymas, alkoholis, nekokybiškas miegas, netaisyklinga mityba, stresas, aplinkos užterštumas, dažnos bakterinės ir virusinės infekcijos ir kiti veiksniai.

KVIEČIAME ĮVERTINTI SAVO ORGANIZMO BŪKLĘ, ATLIEKANT SPECIALIAI ATRINKTUS KRAUJO TYRIMUS !

 

PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA – SPALIO 10-OJI!

Europoje beveik kas trečias darbuotojas patiria stresą, tai turi įtakos motyvacijai, pasitenkinimui darbu. Nors trumpas, pozityvus stresas darbe padeda susikoncentruoti, motyvuoja, tačiau ilgalaikis stresas yra žalingas sveikatai. Ilgalaikis stresas yra įvairių lėtinių ligų rizikos veiksnys, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių, raumenų ir kaulų sistemos ligų. Psichosocialinių rizikos veiksnių poveikis siejamas su didesne gamybos sektoriuje dirbančių darbuotojų susižalojimo rizika. Svarbu priimti, kad stresas dažnai yra neišvengiamas, todėl ieškokime būdų kaip jį tinkamai valdyti.

SDG PROFESINĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI kviečia visą spalio mėnesį įmonėse skirti daugiau dėmesio psichikos sveikatos temai ir su darbuotojais dalintis naudinga informacija, organizuoti mokymus ir įvairius tyrimus.

rugsėjo 29-oji – pasaulinė širdies diena!

 

Kraujotakos sistemos ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje, būtent nuo šių ligų miršta beveik pusė gyventojų.

padidėjęs cholesterolis, aukštas kraujospūdis, rūkymas, nutukimas, nejudrumas, alkoholio vartojimas, stresas, cukrinis diabetas – rizikos veiksniai turintys didelę įtaką kraujotakos sistemos ligų išsivystymui.

Šie rizikos veiksniai yra koreguojami, juos galima valdyti pasitelkus sveikos gyvensenos principus, su kuriais  susipažinti kviečiame trumpame filmuke ČIA

 

 

SDG PROFESINĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI kviečia visą rugsėjo mėnesį įmonėse skirti daugiau dėmesio širdies sveikatos temai ir su darbuotojais dalintis naudinga informacija.

Siūlome organizuoti darbuotojų cholesterolio kiekio kraujyje tyrimą (bendrajį ar išsamų), kūno sudėties analizę ar mokymus apie sveikos gyvensenos svarbą.