Profesinė sveikata
Patalpinta: 2015-03-09 09:28:32
Profesinės sveikatos priežiūra
Profesinės sveikatos tikslas – stiprinti darbuotojų fizinę ir emocinę sveikatą, pritaikyti darbo aplinką taip, kad darbuotojai išliktų darbingi ir išvengtų profesinių ligų.
Pagal įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinius nuostatus teikiame visas profesinės sveikatos specialisto ir darbo medicinos gydytojo paslaugas bei padedame įmonių vadovams kurti sveikatai palankesnę darbo aplinką:
- stebime darbo procesą, darbuotojų sveikatos būklę ir teikiame siūlymus kaip kurti sveikatai palankesnę darbo aplinką;
- dalyvaujame nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų tyrimuose, analizuojame jų priežastis;
- organizuojame sveikos gyvensenos mokymus;
- rengiame ir įgyvendiname sveikatos stiprinimo (sveikatingumo) programas;
- atliekame dokumentacijos auditą;
- konsultuojame darbuotojų sveikatos apsaugos, darbo procesų pritaikymo darbuotojų galimybėms ir asmens apsaugos priemonių naudojimo klausimais;
- atliekame profilaktinius darbuotojų sveikatos tikrinimus;
- konsultuojame darbuotojus dirbančius profesinės rizikos sąlygomis ir (ar) kenksmingų darbo aplinkos veiksnių poveikyje.
Profesinių ligų tyrimas
UAB „SDG“ darbo medicinos gydytojai teikia profesinių ligų tyrimo ir priežasčių analizės paslaugas:
- įtariame profesines ligas, jas analizuojame ir nustatome;
- atstovaujame asmens ar įmonės interesus Centrinėje darbo medicinos ekspertų komisijoje (CDMEK).
Mokymai ir darbuotojų sveikatos stiprinimo programos
Mokymai
Organizuojame ir vykdome mokymus įvairiomis profesinės sveikatos temomis, suteikiame darbuotojams teorinių ir praktinių žinių, mokome kaip rūpintis savo sveikata.
Mokymų temos Orientuojamės į fizinės ir emocinės sveikatos išsaugojimą, su darbuotojais kalbame apie kenksmingus darbo aplinkos veiksnius, darbo vietos ergonomiką, fizinį aktyvumą, subalansuotą mitybą, asmenines apsaugos priemones, streso valdymą, pirmąją pagalbą, profesinių ir kitų lėtinių ligų prevenciją bei kitas sveikatos temas.
Darbuotojų sveikatingumo programos
Darbuotojų sveikatos stiprinimo darbe (sveikatingumo) programos sudaromos kiekvienai organizacijai individualiai atsižvelgiant į pageidavimus ir darbo specifiką.
Orientuojamės į tris pagrindines sveikatos temas:
- fizinis aktyvumas;
- subalansuota mityba;
- streso valdymas ar kita Jūsų organizacijai aktuali tema.
Profesinės sveikatos specialistai:
- analizuoja darbuotojų poreikį sveikatingumo programoms;
- vertina darbuotojų žinias;
- matuoja darbuotojų sveikatos rodiklius, vertina darbuotojų sveikatos būklę prieš programos įgyvendinimą ir po jos;
- įgyvendina sveikatingumo programas per teorinius ir praktinius užsiėmimus.
Profesinės sveikatos naujienos
Metų pradžia – puikus atspirties taškas pradėti labiau rūpintis savo sveikata! Bent kartą per metus kiekvienas iš mūsų turėtų apsilankyti sveikatos priežiūros įstaigoje, atlikti išsamius organizmo tyrimus. Toks rūpestis savo sveikata – būtinybė. Tik reguliariai tikrinantis sveikatą galima įvertinti organizmo būklę, laiku diagnozuoti įvairius sutrikimus, parinkti tinkamiausią gydymą ar sveikos gyvensos strategiją. Reguliariai tikrintis sveikatą rekomenduojama ir prieš keičiant gyvenimo būdą, pavyzdžiui, prieš pradedant sportuoti.
SDG kviečia šiuos metus pasitikti su nauju įpročiu tikrintis sveikatą!
Didėjant sergamumui gripu ir kitomis ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo ligomis, kviečiame daugiau dėmesio skirti imuniteto temai!
IMUNITETO SUSILPNĖJIMĄ LEMIA nesveikas gyvenimo būdas: rūkymas, alkoholis, nekokybiškas miegas, netaisyklinga mityba, stresas, aplinkos užterštumas, dažnos bakterinės ir virusinės infekcijos ir kiti veiksniai.
KVIEČIAME ĮVERTINTI SAVO ORGANIZMO BŪKLĘ, ATLIEKANT SPECIALIAI ATRINKTUS KRAUJO TYRIMUS !
PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA – SPALIO 10-OJI!
Europoje beveik kas trečias darbuotojas patiria stresą, tai turi įtakos motyvacijai, pasitenkinimui darbu. Nors trumpas, pozityvus stresas darbe padeda susikoncentruoti, motyvuoja, tačiau ilgalaikis stresas yra žalingas sveikatai. Ilgalaikis stresas yra įvairių lėtinių ligų rizikos veiksnys, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių, raumenų ir kaulų sistemos ligų. Psichosocialinių rizikos veiksnių poveikis siejamas su didesne gamybos sektoriuje dirbančių darbuotojų susižalojimo rizika. Svarbu priimti, kad stresas dažnai yra neišvengiamas, todėl ieškokime būdų kaip jį tinkamai valdyti.
SDG PROFESINĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI kviečia visą spalio mėnesį įmonėse skirti daugiau dėmesio psichikos sveikatos temai ir su darbuotojais dalintis naudinga informacija, organizuoti mokymus ir įvairius tyrimus.
rugsėjo 29-oji – pasaulinė širdies diena!
Kraujotakos sistemos ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje, būtent nuo šių ligų miršta beveik pusė gyventojų.
padidėjęs cholesterolis, aukštas kraujospūdis, rūkymas, nutukimas, nejudrumas, alkoholio vartojimas, stresas, cukrinis diabetas – rizikos veiksniai turintys didelę įtaką kraujotakos sistemos ligų išsivystymui.
Šie rizikos veiksniai yra koreguojami, juos galima valdyti pasitelkus sveikos gyvensenos principus, su kuriais susipažinti kviečiame trumpame filmuke → ČIA
SDG PROFESINĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI kviečia visą rugsėjo mėnesį įmonėse skirti daugiau dėmesio širdies sveikatos temai ir su darbuotojais dalintis naudinga informacija.
Siūlome organizuoti darbuotojų cholesterolio kiekio kraujyje tyrimą (bendrajį ar išsamų), kūno sudėties analizę ar mokymus apie sveikos gyvensenos svarbą.
_______________________________________________________________________________________
SDG darbuotojų saugos ir profesinės sveikatos lyderis teikia profesinės sveikatos atstovavimo paslaugą bei padeda įmonių vadovams kurti sveikatai palankesnę darbo aplinką!
Teisės aktuose numatyta, kad įmonėse privalo dirbti vienas arba daugiau profesinės sveikatos specialistų, tačiau jei šių specialistų nėra ar nepakanka, vadovas gali samdyti specialistus iš juridinio asmens.
Filmukas apie SDG teikiamą profesinės sveikatos priežiūros paslaugą → ČIA