Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

Socialinė akcija „Saugok save darbe!“


2019 m. balandžio 26 d. šalia SDG biurų esančiose sankryžose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Tauragėje, Utenoje, Mažeikiuose, Visagine ir Šakiuose vyko socialinė akcija „Saugok save darbe!“. Jos metu SDG darbuotojai dėvėdami ryškiaspalves liemenes ir šalmus, sveikina visus vykstančius į darbą su Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Akcijos simbolis – darbo pirštinės – dažniausiai naudojama asmeninė apsaugos priemonė ir darbe, ir namuose. Užrašu „Saugok save darbe!“ nešame žinią, kad sauga ir sveikata darbe turi rūpintis visi.

UAB „SDG“ (darbuotojų saugos ir sveikatos konsultacijų bei mokymų lyderė Lietuvoje) jau 13 metus iš eilės originaliai pažymi Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną. Pradėta nuo viešų seminarų įmonėse ir organizacijose, o norint įtraukti kuo daugiau žmonių, inicijuota akcija „Saugok save darbe!“ judriose miestų gatvėse. Per trylika akcijos metų išdalinta per 60 tūkst. darbo pirštinių.

Šiais metais iniciatyva „Saugok save darbe!” jungiasi prie Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros 2018–2019 m. kampanijos, skirtos efektyviam pavojingų medžiagų valdymui darbo vietoje. Pavojingųjų medžiagų poveikį Europos įmonėse patiria daug daugiau žmonių nei įsivaizduojama. Pavojai dažnai nėra matomi arba nepakankamai suprantami, pavyzdžiui, pavojų gali sukelti dūmai ar dulkės, be to, poveikis gali būti atsitiktinis. Dažnai veiksmų nesiimama tol, kol jau būna per vėlu.

 

 

Prastai darbo vietoje valdomos pavojingos medžiagos ne tik kelia nereikalingą riziką darbuotojams, bet dėl jų patiriamos didelės tiesioginės įmonių ir sveikatos sistemų išlaidos. Pavyzdžiui, kancerogenų poveikis darbo vietoje kasmet Europai kainuoja apytikriai 2,4 mlrd. EUR. Iš Europos darbo sąlygų tyrimo matyti, kad nuo 2000 m. nepakito darbuotojų, nuro

dančių, kad jie bent ketvirtadalį savo darbo laiko patiria cheminių medžiagų poveikį, procentinė dalis ir ji vis dar yra apie 17 proc.

Jau keletą metų akcija „Saugok save darbe!” vyksta visose trijose Baltijos šalyse.  Akciją vykdo SDG grupės įmonės: Latvijos sostinėje Rygoje – SIA „Droša darba garants”, Estijos sostinėje Taline – OÜ „Ohutu Töö Garant“.

SDG Šiaulių sk.

„Šia pirštinių dalijimo akcija norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad tik kartu galime kurti įmonėse saugaus darbo kultūrą ir kiekvieno požiūris lemia, ar darbo vietose būsime saugūs ir sveiki“, – teigia SDG įmonių grupės prezidentas Eduardas Jasas.