Būkite su mumis ir būsite geriausi! 8 800 00228

Kauno maratono bėgimas 2015


2013 ir 2014 m. Kauno maratonuose laimėjusi Mero taurę, skirtą daugiausia kilometrų nubėgusiai komandai, SDG įmonių grupė šįmet ir vėl buria gausų bėgikų būrį.

Šių metų bėgimą skiriame Huntingtono ligos asociacijai. Apie šią ligą plačiojoje visuomenėje žinoma mažai, kadangi tai itin reta genetinė liga.

Huntingtono liga (HL) yra paveldima neurodegeneracinė liga, pasireiškianti judėjimo, emocijų bei pažinimo funkcijų sutrikimais. Progresuojant nervų sistemos pažeidimui, pacientai netenka gebėjimo kalbėti, vaikščioti, valgyti, apsitarnauti. Dėl to žmogus tampa visiškai neįgaliu ir miršta. Dažniausiai šios ligos simptomai atsiranda vidutinio amžiaus darbingiems žmonėms, ja vienodai serga vyrai ir moterys. Vienam iš tėvų sergant HL, tikimybė ją paveldėti yra 50 proc. Šiuo metu galimas tik simptominis HL gydymas.

Prisidedame prie asociacijos tikslo - norime atkreipti dėmesį ir informuoti visuomenę apie šią ligą, vildamiesi, kad tai pagerins informacijos, medicinos ir socialinių paslaugų prieinamumą, praplės galimybes moksliniams tyrimams, susijusiems su šia liga, prisidės teikiant konsultavimo, informavimo, slaugymo paslaugas sergantiesiems ir jų šeimos nariams.

Kauno maratonas vyks 2015 m. birželio 14 d.

KVIEČIAME PRISIJUNGTI!